Skuteczna promocja firmy usługowej w wyszukiwarce

Skuteczna promocja firmy usługowej w wyszukiwarce

Skuteczna promocja w wyszukiwarce strony usługowej to klucz do pozyskania klientów przez Internet. Niezależnie czy Twoja firma działa lokalnie czy na całą Polskę - skuteczne działania SEO to najtańszy sposób na pozyskanie klienta.

Poprawna budowa strony internetowej

Aspekt techniczny Twojej strony jest niezwykle ważny. Musisz upewnić się, że Twoja strona jest dobrze "napisana" pod kątem kodu, aby roboty wyszukiwarek mogły ją znaleźć i zaindeksować. Upewnij się również, że wybrany system zarządzania treścią (CMS) umożliwia optymalizację strony zgodnie z wytycznymi wyszukiwarki Google. Twoja strona musi być szybka, bezpieczna i przyjazna dla urządzeń mobilnych.

Zbadaj słowa kluczowe

Wykorzystaj narzędzia takie jak Google Ads, Keywordtool.io czy Senuto do zbadania, jakich fraz używają potencjalni klienci którzy szukają Twoich usług w Internecie. To bardzo ważne. Docelowo chcemy, aby Twoja witryna była wysoko na szereg często wpisanych przez internautów haseł, co zagwarantuje duży ruch do Twojej witryny.

Struktura strony

Zaplanuj zawartość swojej strony i podziel swoje usługi na poszczególne podstrony. Umożliwi Ci to zoptymalizowanie każdej z tych podstron pod konkretne słowa kluczowe, których używają potencjalni klienci.

Treść na stronie

Uzupełnij wyczerpująco treść/opis usługi na poszczególnych podstronach. Treść jest niezwykle istotna w oczach wyszukiwarki, dlatego do tego punktu musisz się niezwykle przyłożyć. Pamiętaj, aby treść była unikalna - nie możesz jej skopiować z innej strony. Treść musi być również użyteczna, abyś w oczach potencjalnych klientów został uznany za eksperta. Na koniec - treść musi być również zoptymalizowana, dlatego w treści powinieneś umieścić słowa kluczowe na których Ci zależy.

Linki

Ostatnim krokiem jest pozyskiwanie linków do swojej witryny z innych, wartościowych stron. Dodaj swoją firmę do katalogów firmowych, uzupełnij swój profil w serwisach branżowych czy też wykorzystaj fora do promocji swojej firmy. Na bazie linków budowany jest autorytet witryny, który jest wymagany do osiągnięcia wysokich pozycji na konkurencyjne frazy.

Opublikowano