Bankowość internetowa – szybko, prosto i przyjemnie

Bankowość internetowa – szybko, prosto i przyjemnie

Internet zagarnia praktycznie już wszystkie sfery życia. W Internecie zawieramy znajomości, oglądamy filmy, robimy zakupy, w wielu przypadkach jest naszym miejscem pracy. W Internecie sprawdzamy większość informacji i wiadomości. Dysponujemy też pieniędzmi. Zakładamy konta, robimy przelewy, zakładamy lokaty. Lokata jest jedną z lepszych form oszczędzania, jest też formą inwestowania pieniędzy. Ostatecznie blokując określoną sumę pieniędzy zarabiamy na tym.

Internet w bankowości

Bankowość internetowa wzbogaciła się o nową formę, jaką są lokaty. Chcąc być konkurencyjnymi w stosunku do tradycyjnych lokat te internetowe mają nieco wyższe oprocentowanie. Założenie lokaty w Internecie nic nie kosztuje. Nie ma żadnych opłat manipulacyjnych, ani innych dodatkowych.

Otwieramy lokatę nie wychodząc z domu, możemy też robić to o dowolnej porze, wtedy, gdy nam jest wygodnie i mamy czas. Inną zaletą lokat internetowych, spowodowaną tym, że banki chcą zachęcić klientów do częściejszego korzystania z bankowości poprzez Internet niż w tradycyjnych oddziałach bankowych, jest to, że przedmiotem lokaty może być nawet niewielka kwota. W Internecie też możemy obserwować przyrost pieniędzy, ponieważ mamy cały czas dostęp do konta, gdzie znajduje się lokata.

Oprocentowanie lokat internetowych jest stosunkowo wysokie, zazwyczaj na poziomie inflacji. Oczywiście, oprocentowanie jest uzależnione od wielkości lokaty i czasu trwania, niemniej jest konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych lokat. Klient może też wybrać rodzaj oprocentowania, czy ma być zmienne, czy stałe. Zasadnicze znaczenie ma gwarancja otrzymania kapitału nawet przy bankructwie banku (za co odpowiada Bankowy Fundusz Gwarancyjny). Niektóre z tych elementów są oczywiście także w lokatach bankowych stacjonarnych, niemniej wszystkie te elementy zebrane razem są rzadko dostępne.

Czy warto?

Oczywiście, że warto założyć lokatę. Zaskórniak na ”czarną” godzinę, rozsądna forma gromadzenia kapitału. Lokaty internetowe są jednym z lepszych sposobów na pomnożenie swoich pieniędzy przy minimalnym wysiłku ze strony oszczędzającego.

Opublikowano