Jak działa uploading i jak na nim zarobić?

Jak działa uploading i jak na nim zarobić?

Jesteś młodym, zdolnym, ambitnym twórcom, który wciąż się dobrze zapowiada? Internet daje nieograniczone możliwości zabłyśnięcia. Jeśli masz talent, to sieć to na pewno odkryje. Los Janka Muzykanta ci nie grozi. Jak to zrobić, aby w sieci dać się zauważyć, a co więcej – jeszcze na tym zarobić?

Nie jest to trudne, ale przebija się błyskotliwość, pomysł i oryginalność. Jeśli coś jest pierwszy raz, robi furorę za trzecim czy czwartym razem, nie odnosi żadnego sukcesu.

Działamy

Najpierw musimy znaleźć w sieci hosting, który będzie zainteresowany promowaniem naszego dzieła. Jeśli już znajdziemy taki hosting, który zgodzi się powiesić na utwór, to po zamieszczeniu u siebie na serwerze, internauci mogą już ściągnąć nasze dzieło.

Po ściągnięciu naszego projektu dostaniemy od 20 gr do 20 złotych za jedno ściągnięcie. Wynagrodzenie jest płatne po 1000 ściągnięć. Tak, ale zamieszczenie naszego pliku autorskiego z jakimś utworem na hostingu to dopiero początek sukcesu.

Reklama

Teraz trzeba plik czy utwór zaanonsować na portalach społecznościowych, forach, stronach www. Można też wesprzeć się pojawieniem z reklamą na popularny blogu. Wszędzie tam, gdzie mogą być zainteresowani naszą twórczością. Jeśli promujemy coś, co się spodoba, to drugi krok jest już zdecydowanie prostszy. Będą ściągali nasze utwory, a my zaczniemy na tym zarabiać pieniądze.

Warunek jest tylko taki, że musimy stworzyć cos takiego, film, muzykę, tekst, czy zdjęcie które będzie się podobało i zacznie zyskiwać popularność. Możemy też do tematu podejść bardziej profesjonalnie i zareklamować swoje dzieło poprzez film reklamowy na youtoube. Dzięki temu może nasz projekt stanie się bardziej intratny.

Prawa autorskie

Warunkiem jest to, żebyśmy na hostingach umieszczali swoje autorskie produkcje. Wszelkie podróbki czy plagiaty dosyć szybko są w internecie wykrywane. Sieć jest nieograniczona i anonimowa, ale tez poprzez swą wszechstronność trudno się w niej z czymś ukryć. Wszelkie kopie są dosyć szybko wykrywane przez samych internautów, którzy z natury nie lubią fałszu.

Opublikowano