Chcesz kogoś poznać, opowiedzieć o właśnie obejrzanym filmie, porozmawiać ze znajomymi, znaleźć osobę do pracy? Spotkajmy się na wybranym portalu społecznościowym. Jest ich kilka, każdy z nich ma nieco inny charakter.
Dlaczego korzystamy z mediów społecznościowych?
Portale społecznościowe służą wymianie poglądów, informowaniu się o ciekawych wydarzeniach prywatnych lub ogólnych, sprzyjają kontaktom i interakcjom. Właśnie zmienia się forma życia prywatnego. Polacy są społecznością, jedną z niewielu w Europie, która pracuje najwięcej. Prawie 55 godzin tygodniowo pracuje większość młodych osób. Tych, które mają pracę.
Stąd niezwykła popularność portali społecznościowych, na których, nie wychodząc z domu, nie organizując spotkania, można z kimś porozmawiać, dowiedzieć się co słychać u znajomych i na świecie, czasem można poznać kogoś ciekawego. Portale wynikają z potrzeby chwili, dzieci internetowi jest zaspokajana potrzeba bycia w grupie, szczególnie istotna dla ludzi młodych.
Zmiana pokoleniowa
Nowa forma spędzania wolnego czasu świadczy o tym, jak bardzo zmienia się nasze codzienne życie. Starsze osoby, niemające nawyku korzystania z internetu, nie zaglądają też na portale społecznościowe, portale to domena ludzi młodych. Internauci organizują na portalach wiele społecznych akcji, pomagają sobie nawzajem. To tutaj najlepiej się pokazać, jeśli chodzi o firmę. W ten sposób, dzięki opinii internautów, można wywołać ruch na stronie. O to chodzi w mediach społecznościowych.
Na portalu ludzie umawiają się na spotkanie w celu załatwienia pomocy lub demonstrowaniu swoich przekonań i poglądów na ulicy. W ciągu jednego wieczoru internauci są w stanie skrzyknąć się w szczytnym celu. To nowy wymiar współczesności, o której się mówi, że jest bezduszna i nie ma ludzkiego oblicza.
Podsumowując
Czasy się zmieniają, ludzie pozostają tacy sami, mają potrzebę bycia ze sobą. Tyle że w obecnie stechnicyzowanym coraz bardziej świecie, ten kontakt przybiera bardziej sformalizowane formy, odbywa się dzięki nośnikom elektronicznym. Media pełnią funkcję, jaka dopiero się kształtuje. Wciąż odgrywają coraz to nową, ale zawsze bardzo istotną rolę.